Icon

Mobilgrease XHP™ 460 Serisi Mineral Gresler

Mobilgrease XHP™ 460 gresleri çok geniş uygulama alanları ve zorlu çalışma koşulları altında kullanılan uzun hizmet ömürlü lityum kompleksi greslerdir.

Mobilgrease XHP™ 460 gresler, çok çeşitli ağır hizmet uygulamaları ve çalışma koşulları için tasarlanmış genişletilmiş servis lityum kompleks greslerdir. Bu gresler yüksek performanslı ve tescilli lityum kompleks imalat teknolojisi uygulanarak geleneksel ürünlerin üzerinde bir performans sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bunlar, yüksek sıcaklıklarda üstün yapışma, yapısal kararlılık ve su kirliliğine karşı dayanım performansı sağlamak üzere formüle edilmişlerdir. Bu gresler yüksek düzeyde kimyasal kararlılık sergilemekte, pas ve korozyona karşı daha iyi koruma sağlamaktadır. Bu greslerin yüksek damlama noktası vardır ve önerilen azami çalışma sıcaklıkları 140 °C (284 °F) düzeyine çıkmaktadır. Mobilgrease XHP 460 gresleri, ISO VG 460 baz yağ viskozitelerinde formüle edilmiştir ve NLGI 1. ve 2. sınıfında temin edilebilmektedir. Mobilgrease XHP 462 Moly, ağır yüklü ve yüksek kaymalı uygulamalarda daha fazla EP ve AW koruması sağlamak üzere, %3 molibden disülfit ile güçlendirilmiştir. Mobilgrease XHP 460 gresleri aralarında endüstriyel, otomotiv, inşaat ve denizcilik sektörleri başta olmak üzere çok geniş uygulama alanları içinde kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Bu greslerin performans özellikleri yüksek sıcaklık, su kirliliği, şok yükler ve uzun gresleme aralıklarındaki operasyonlar dahil olmak üzere tüm zor çalışma koşulları altında ideal çözüm olma gibi özelliklerden oluşur. Mobilgrease XHP 462 Moly, yağ filminin kaybına yol açan döndürme ve diğer ağır yüklü kayma koşullarında çalışan makine parçalarında aşınmaya karşı koruma sağlayan, %3 molibden disülfit içeren yüksek basınca dayanıklı bir gres yağıdır.

Özellikleri ve Faydaları

Mobilgrease XHP 460 Serisi greslerin mükemmel yapışma ve tutunmanın yanı sıra kalınlaştırıcı elemanının mekanik kararlılığı gibi özelliklerini sağlayan en temel faktörler arasında araştırma tesislerimizde geliştirilmiş ve modern imalat tesislerinde uygulamaya sokulmuş özel imalat teknolojileri yer alır. Bu ürünler, mükemmel oksitlenme kararlılığı, pas ve aynı zamanda korozyon kontrolü ve su kirliliğine karşı direncin yanı sıra, aynı zamanda aşınmaya karşı ve EP koruması açısından mükemmel özellikler sağlayan seçkin katıklarla ile üretilmiştir. Mobilgrease XHP 460 Serisi ürünler, aşağıda verilen özellik ve potansiyel faydaları sağlar:

Mobilgrease XHP 460 gresleri, Mobilgrease markalı ürünlerin önde gelen üyeleridir. Mobilgrease XHP 460 gresleri, formülasyon teknoloji uzmanlarımız tarafından tasarlanmıştır ve dünya çapındaki teknik destek kadromuz tarafından desteklenir.

 

Özellikleri

Avantajları ve Sağlayabileceği Faydalar

Su ile yıkanmaya ve püskürtmeye karşı mükemmel direnç

En zor şartlar altındaki sulu ortamlarda bile uygun yağlama ve koruma sağlamaya yardımcı olur

Yüksek düzeyde yapışma ve tutunma özelliği

Mükemmel gres yapışkanlığı kaçakları azaltarak ve yeniden yağlama aralıklarını uzatarak bakım gereksinimlerinin azaltılmasına yardımcı olur

Pas ve korozyona karşı mükemmel direnç

En zor sulu ortamlarda ve özellikle asitli sularda yağlanan parçaların korunmasını sağlar.

Yüksek sıcaklıklarda ısıl, oksitlenme ve yapısal bozunmaya karşı yüksek direnç

Yüksek sıcaklık uygulamalarında gres ömrünü uzatmaya, rulman korumasını artırmaya yardımcı olur ve daha az bakım ve değişim maliyeti imkanı sağlar.

Aşınmaya karşı çok iyi koruma ve EP performansı

Yağlanan ekipmanların yüksek kayma koşullarında bile güvenle korunmasını sağlayarak ekipman ömrünü uzatma ve plansız duruşları azaltma potansiyelini sunar.

Geniş çok amaçlı uygulama alanı

Envanteri kolaylaştırma imkanıve düşük envanter maliyeti sağlar

 

Kullanım Yerleri

Mobilgrease XHP 460 gresleri, aralarında endüstriyel, otomotiv, inşaat ve denizcilik uygulamalarındaki geniş ekipman yelpazesinde kullanılır.  Mobilgrease XHP 461 ve 462'nin mavi rengi, uygulamanın doğrulanmasını kolaylaştırır.  Yüksek ISO VG 460 baz yağı viskosite özelliği ile bu gresler, kağıt, inşaat ve madencilik gibi sanayilerde kullanılan çoğu rulman uygulamaları ve arazi araçlarında kullanılmak üzere yavaş ve orta hızlardaki yüksek yük uygulamaları için önerilir.

 

Özel Kullanım Yerleri:

     •  Mobilgrease XHP 461, ExxonMobil tarafından endüstriyel ve denizcilik uygulamaları, saşi parçaları ve tarım makinelerinde kullanılmak üzere tavsiye edilir. Mükemmel düşük sıcaklık performansı sağlar. Düşük hızda esnek dişli tipi kaplinler için yeterlidir.

     •  Mobilgrease XHP 462 Serisi keçeli rulmanlı yataklar, ıslak bölge rulmanları ve pres rulmanlarında kullanılmak üzere tavsiye edilir. Ayrıca, genel değirmen/öğütücü ve endüstriyel ve denizcilik uygulamaları, şaşi parçaları ve tarım makinelerinde kullanılan çok amaçlı iyi bir grestir.

     •  Mobilgrease XHP 462 Moly, %3 molibden disülfit ile güçlendirilmiştir ve ExxonMobil tarafından kepçe pimi ve beşinci teker gibi molibden disülfitin kayma sürtünmesi ve salınımlı hareketin yağ filminin yırtılmasına ve metal metale temasına yol açtığı durumlarda ekstra koruma düzeyi sağladığı uygulamalar için önerilir.

 

Şartnameler ve Onaylar 

Bu ürün aşağıdaki şartnameleri karşılar veya aşar:

461

462

DIN 51825:2004-06 - KP 1 N -20 L

X

 

DIN 51825:2004-06 - KP 2 N -20 L

 

X

 

Özellikler ve Şartnameler

Özellik

461

462

462 MOLY

Sınıfı

NLGI 1

NLGI 2

NLGI 2

Kalınlaştırıcı Tipi

Lityum Kompleks

Lityum Kompleks

Lityum Kompleks

Renk, Görsel

Koyu Mavi

Koyu Mavi

Gri-Siyah

Bakır Şerit Korozyon, 24 sа., 100 °C, Derecelendirme, ASTM D4048

1A

1A

1A

Korozyon Önleme Özellikleri, Sınıflandırma, ASTM D1743

Geçer

Geçer

Geçer

Damlama Noktası, °C, ASTM D2265,

270

300

300

Dört-Bilyalı Aşırı Basınç Testi, Kaynama Yükü, kgf, ASTM D2596

315

315

315

Dört-Bilya Aşınma Testi, İz Çapı, mm, ASTM D2266

0,5

0,5

0,5

Molibden Disülfür İçeriği, % ağırlık, HESAPLAMA

 

 

3

Oksitlenme Kararlılığı, Basınç Düşüşü, 100 sa., kPa, ASTM D942

13,8

13,8

 

Penetrasyon, 60X, 0,1 mm, ASTM D217

325

280

280

Yuvarlanma Kararlılığı, Penetrasyon Kararlılığı Değişimi, 0,1 mm, ASTM D1831

-5

-5

-5

SKF EMCOR Pas Testi, Saf Su, ASTM D6138

0 , 0

0 , 0

0 , 0

Timken OK Yük, lb, ASTM D2509

50

50

50

Viskozite @ 100 °C, baz yağ, mm2/sn., ASTM D445

30,8

30,8

30,8

Viskozite @ 40 °C, baz yağ, mm2/sn., ASTM D445

460

460

460

Viskozite İndeksi, ASTM D 2270

96

96

96

 

Sağlık ve Güvenlik

Bu ürün ile ilgili Sağlık ve Güvenlik önerileri Ürün Güvenlik Bilgi Formu'nda (MSDS) verilmiştir: http://www.msds.exxonmobil.com/psims/psims.aspx